šicí nitě, vyšívací nitě, hladké příze, pletací příze, polyesterové hedvábí, polyamidové hedvábí, viskozové hedvábí, přírodní hedvábí, polyesterová střiž, polyamidová střiž, viskozová střiž, přírodní střiž, strojní pletení, ruční pletení, přitáčení, skaní, tvarování vzduchem, vzduchové tvarování, družení, družení materiálů, nitě, příze, hedvábí, střiž, polyester, polyamid, viskóza

Závod v Šumperku patří od roku 1910, kdy byl založen vídeňskými obchodníky a V. Vinciguerrou, k tradičním producentům nití v České republice. Již od svého vzniku se v závodě vyrábí nitě z přírodního hedvábí, později pak i ze syntetických materiálů.

V současné době výrobní program obnáší širokou škálu šicích a vyšívacích nití z polyesterového, polyamidového, viskozového a přírodního hedvábí a střiží, které nacházejí uplatnění nejen v textilním, ale například i v polygrafickém či potravinářském průmyslu.

Část kapacity závodu využíváme pro naše obchodní partnery na přitáčení, skaní, tvarování vzduchem nebo družení materiálů, které se používají v široké oblasti textilní výroby.


HEDVA NITĚ, s.r.o.
Zábřežská 52, 787 50 Šumperk
Czech Republic
Tel. +420 583 222 167
E-mail: hedva@hedva.net


Česky English
zpět